Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhota v derby nezaujala, Zdelov ji porazil i v nekompletní sestavě

Papírově měli v tradičním zápase Lhota - Zdelov vyhrát domácí. Hosté totiž postrádali hned čtyři své klíčové hráče a místo nich nastoupili "věční náhradníci" jako Březina, Kulič či Hamerský. Jenže zdelovští se v první půli ujali z ojedinělého útoku vedení 0:1. Ihned po změně stran parádním gólem zvýšili na 0:2 a pak hru tak "rozkouskovali", že lhotečtí neměli snad jedinou příležitost (samozřejmě vyjma vstřeleného gólu) ke vstřelení branky.

KOST. LHOTA - ZDELOV 1:3

Na tradiční derby se do Lhoty přijelo podívat okolo 150 diváků a ti museli nakonec ze zápasu odcházet notně rozčarovaní. Pokud tedy chtěli vidět kvalitní fotbal. Ten se totiž v nedělním podvečeru nekonal. Nespočetně osobních soubojů, nepřesné přihrávky, spousta žlutých karet, ostrých slov a taktizování. Takový byl mač mezi pátým a šestým týmem tabulky okresního přeboru. Zdelov díky zisku tří bodů povyskočil na čtvrtou příčku, Lhota bude muset svoje postavení v horní polovině uhájit v posledním kole v Solnici.

Než si hráči obou mužstev zvykli na kluzký terén, trvalo to zhruba 20 minut. V úvodu zápasu tak bylo k vidění mnoho nepřesností. Fanoušky mohly "zaujmout" pouze některé ostré zákroky, hlavně hosté si vykoledovali během čtvrt hodinky snad tři žluté karty. Zhruba od té 20. minuty se zdálo, že domácí mají herně mírně navrch. Ovšem paradoxně uhodilo na druhé straně. Lukáš Cvejn poslal parádní kolmici Jakubovi Hamerskému, ten obešel naše beky a z hranice šestnáctky zamířil na milimetr přesně - 0:1. Z této sprchy se lhotečtí fotbalisté do poločasu nevzpamatovali a jejich hra byla směrem kupředu hodně kostrbatá.

Poločasová domluva v kabině se evidentně minula účinkem. Místo pokusu o vyrovnání přicházely chyby v defenzivní činnosti, a tak soupeř trestal. Lukáš Cvejn výstavní placírkou přehodil bezmocného Martina Václavíka v brance - 0:2. Od tohoto okamžiku se zdelovští uchýlili k totální obraně své poloviny, jež postupem času přerostla až v nemilosrdný antifotbal. Lhota nakonec vykřesala pomyslnou jiskřičku naděje, když si David Rešl vyměnil míč s Danem Faltysem a zamířil k pravé tyči - 1:2. To zbývalo do konce zápasu asi 20 minut - tedy relativně dost na vstřelení dalších branek zraněními zdecimovanému soupeři. Ale naše nemohoucnost v útočné fázi trvala i nadále, a tak místo vytouženého vyrovnání přišlo závěrečné K.O. Marcel Kopecký využil chyby v naší obraně a výstavním lobem ze 35 metrů pojistil vítězství hostí. Pro Zdelov vítězství vydřené, ale morálně velmi cenné. Vždyť hosté jej uhráli prakticky ve 12 lidech. Lhota se z výprasku v Dobrušce nevzpamatovala a nedokázala potvrdit dlouhodobě solidní bilanci proti Zdelovu.

Fakta z utkání:

Branky: 25. minuta Jakub Hamerský - 0:1, 50. minuta Lukáš Cvejn - 0:2, 70. minuta David Rešl - 1:2, 88. minuta Marcel Kopecký - 1:3. Rozhodčí: OFS HK. Diváci: 150. Poločas: 0:1.

Sestava Lhoty: Václavík - Andrle, Pavlíček, Jelínek, Andrys - Hojný (46. Z. Myšák), Rešl, D. Faltys, Plocek (85. Hampl) - Jakubec, M. Faltys (65. Potoček).

Hodnocení redakce: "Je znát, že nám chybí kovaný gólman. V minulých třech zápasech jsme inkasovali dohromady 11 branek, což je příliš mnoho. Proti Zdelovu se nám však především nedařila kombinační hra, jakou jsme přehráli např. Dobré či Rokytnici. Nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdostí soupeřovy defenzivy a dost jsme se nechali otrávit zdržovací taktikou hostí. Zápas nám zkrátka nevyšel, ale i to se někdy prostě stává. Musíme zabojovat v Solnici a pokud možno zvítězit, abychom udrželi šestou příčku v tabulce. Ta by byla historicky zřejmě jedním z nejvyšších umístění Lhoty v okresním přeboru."

Zajímavosti zápsu: 1) Martin Václavík dosud hrával ve Lhotě především útočníka či záložníka. Nouze na brankářském postu (zranění Hejčl i náhradní gólman Janeček) však dohnala trenéry k provizornímu řešení. Martin stále není stoprocentně fit pro hru v poli, a tak nyní zaskočil v brance. Bohužel pro něho jsme mu jeho úlohu příliš neusnadnili a nakonec musel lovit třikrát míč ze své sítě. Na druhou stranu nutno dodat, že minimálně dvě gólové příležitosti soupeři zmařil.

2) Trenér mužstva Zdeněk Hampl se definitivně rozloučil se svojí bohatou hráčskou kariérou. Na posledních pět minut nastoupil místo Jirky Plocka a sklidil potlesk diváků.

3) Dle internetových stránek soupeře nastoupil Jakub Hamerský poprvé v jarní sezoně v základní sestavě. Ale byl to právě on, kdo činil naší obraně největší potíže a také vstřelil první branku hostů.