Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhota prohrála s Častolovicemi o tři góly

Ani lhotečtí fotbalisté nedokázali zastavit rozjetou častolovickou mašinu. Hosté si na lhoteckém hřišti vybudovali hned v úvodu dvoubrankový náskok. Ten sice dokázal snížit na rozdíl jediné branky Dan Faltys, ale jinak měli hráči AFK hru pod kontrolou a v posledních deseti minutách zvýšili na konečných 1:4. Lhota opět (již počtvrté) doplatila na žalostnou koncovku. Z několika náznaků šancí či brejků jsme nedokázali nic vytěžit, a tak nás soupeř nakonec rozstřílel rozdílem třídy.

K. Lhota - Častolovice 1:4

Diváci, kteří neviděli úvodní momenty derby mezi Lhotou a Častolovicemi, museli litovat. Prvních deset minut to vypadalo na pořádnou přestřelku. Již ve 3. minutě se favorizovaní hosté ujali vedení. Po naší levé straně dobře zakombinovali, nacentrovali do vápna a Kalousek uklidil míč do sítě - 0:1. Než se Lhota z prvotního šoku oklepala, prohrávala o dvě branky. Za šestnáctkou se zmocnil míče Tomáš Přikryl a nechytatelnou ránou do šibenice zvýšil na 0:2 pro Častolovice. Lhota se ale nepoložila a odpověď našla bleskurychle. Oberreiterův dlouhý pas hlavičkou prodloužil Jakubec a zcela osamocený Dan Faltys neměl problém snížit - 1:2. Poté se ale brankostroj zasekl a do poločasu se hrál průměrný fotbal. Na naší straně měl vyrovnání na kopačce Tom Žežule, ale Jedlička ho vychytal. Častolovice hrozily díky bleskurychlým kombinacím, ale naštěstí pro Lhotu žádné další šance v gól nepřetavily. A tak se do kabin odcházelo za stavu 1:2 pro favorita.

Po změně stran to chvíli vypadalo, že hosté jsou s výsledkem spokojeni a domácí nemají na vyrovnání patřičnou kvalitu v útočné fázi. Nicméně postupem času se Častolovice opět dostávaly do velkých šancí a především díky gólmanovi Pavlovi Hejčlovi držela Lhota naději na vyrovnání. Tu ovšem ztratila v 85. minutě, když Oberreiter zatáhl za záchrannou brzdu, ale bohužel již ve velkém vápně. Tudíž se pískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil neomylný střelec Míra Přikryl a pečetil vítězství hostí - 1:3. Čtvrtou branku Častolovic přidal v nastaveném čase Petr Mráz, který ukázkově přeloboval Pavla Hejčla ve lhotecké brance - 1:4.

Fakta z utkání

Branky: 3. min. Miroslav Kalousek - 0:1, 8. min. Tomáš Přikryl - 0:2, 10. min. Dan Faltys - 1:2, 85. min. Miroslav Přikryl (z penalty) - 1:3, 90. min. Petr Mráz - 1:4. Rozhodčí: Leimer - Serbousek, Dostálek. Diváci: 150.

Sestava Lhoty: Hejčl - M. Faltys, Oberreiter, Andrle, Andrys (65. Z. Myšák) - Jakubec ml., D. Faltys (80. Hrubý), Hojný, Potoček - Žežule, Václavík.

Hodnocení: "Prohra o tři góly je pro Lhotu celkem krutá a neodpovídá úplně obrazu dění na hřišti. Častolovice sice byly lepší, měly i více vyložených šancí a vítězství si plně zasloužily. Ale výsledek 1:2 by více vystihoval realitu. Lhota se nachází ve střelecké krizi, nedává víc jak gól za zápas a to proti takovému mužstvu, jakým jsou "Častolky", prostě nestačí. Zvlášť na domácím hřišti. Kromě dění na trávníku zaslouží pozornost i divácká kulisa - na utkání dorazilo okolo 150 fanoušků. Převážná většina příznivců okresní kopané přijela povzbudit Častolovice a vytvořila tak svým hráčům téměř domácí prostředí."