Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhota jede! Páté vítězství v řadě vydolovala v Rychnově

Že budeme mít po šesti kolech na kontě 15 bodů a budeme určovat tempo na špici tabulky, nevěřil snad žádný duševně zdravý člověk. Ale je to skutečnost a my si snad na stará kolena budeme muset ve Lhotě zvykat na vyšší cíle. Jak se lidově říká, jsme "na koni". A doufáme, že pravdivost slov Voskovce a Wericha "Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře..." dokážeme co nejdéle vyvracet. I když víme, že to bude zatraceně těžké.
Rychnov "B" - Kost. Lhota 1:3

Do zápasu v Rychnově jsme však nevstoupili euforicky, ale spíš jako ospalé panny. Již ve druhé minutě jsme se dopustili chyby v obraně a po parádní střele Romana Poláčka prohrávali 1:0. Domácí nás aktivní hrou překvapili a dobrých 15 minut jsme si zvykali na rychlejší tempo hry. Není to však nic k podivování, hlasatel před utkáním zveřejnil zajímavý údaj. Rychnovská juniorka disponuje kádrem o věkovém průměru 22 let, náš je v průměru o 14 let starší! Jakmile jsme ale začali získávat půdu pod nohama, byli jsme lepší než domácí. Naši snahu o vyrovnání tradičně vedl kapitán David Rešl, který ve 20. minutě napálil levou tyč Reslovy branky. O deset minut později jsme se však dočkali. Na krátko rozehraný rohový kop překvapil všechny rychnovské hráče, a tak centr Andryse uklidil do sítě Přéma Jelínek - 1:1. Takto skončila první půle, i když těsně před odchodem do kabin nás zachránil Lohniský, který vychytal samostatně unikajícího Pazderníka.
Po změně stran jsme měli častěji míč na kopačkách a to jsme zužitkovali v 55. minutě i gólově. Po faulu na Hejhala si postavil míč 22 metrů od branky Miloš Andrys a ukázkově zahraným trestným kopem nás poslal do vedení - 1:2. V následujících minutách však mohlo být rychle srovnáno. Autor jediného rychnovského gólu Poláček si hbitě zaběhl za naší obranu a bylo jen štěstím, že centrovaný míč netrefil ideálně a nasměroval jej pouze do tyče. Dění v posledních 25 minutách výrazně ovlivnil Radek Mondík, který byl po nevybíravém zákroku na Martina Václavíka vyloučen. Od té doby Rychnov marně dobýval naši zpevněnou tvrz. Naopak jsme to byli my, kdo využil příležitosti ke skórování. Opět na krátko rozehraný rohový kop tentokrát poslal do vápna Václavík a Martin Hejhal si našel míč na zadní tyči - 1:3. V tu dobu do konce zápasu zbývala slabá čtvrthodinka a nikdo z fanoušků již nepochyboval o našem vítězství. Jen snad samotní hráči jakoby nechtěli uvěřit, že v Rychnově vyhrají a nabídli domácím dvě přepychové možnosti k vyrovnání. Obě zakončoval střídající Jiří Schod, přičemž jednou orazítkoval tyč a jednou ho včasným vyběhnutím rozhodil Lohniský. Závěrečných 10 minut jsme pak hráli přesně tak, jak měli a v klidu si již vítězství pohlídali. Na závěr se sluší pochválit trojici rozhodčích z hradeckého okresu, řídili zápas bezchybně.

Fakta ze zápasu

Branky: 2. min. Roman Poláček - 1:0, 30. min. Přemysl Jelínek - 1:1, 55. min. Miloš Andrys - 1:2, 75. min. Martin Hejhal - 1:3.
Rozhodčí: Vladimír Koza, Milan Dostál, Jakub Ludvík.
Diváci: 51. ŽK: 1:1 (Radek Mondík - Přemysl Jelínek) ČK: 1:0 (65. min. Radek Mondík). Poločas: 1:1.

Sestava Lhoty: Lohniský - M. Faltys, Pavlíček, Jelínek, Andrys - Filip, D. Faltys, Rešl, Hrubý - Václavík (85. Makalouš), Kijonka (20. Hejhal).

Hodnocení: "Vypadá to, že lhotečtí jsou psychicky hodně nahoře. Vždyť i bez pětice absentujících hráčů (Jakubec, Plocek, Andrle, Chaloupka, Oberreiter) dokázali v Rychnově zvítězit. Díky opět patří hráčům béčka (Hrubý, Filip, Makalouš a M. Myšák), kteří odvedli skvělou práci. Musíme ovšem také přiznat, že domácí měli kupu 100% gólovek a kdyby vše proměnili, asi bychom si neodváželi 3 body. Je velmi pozitivní, že nás brzký gól nesrazil do kolen a dokázali jsme nepříznivý vývoj otočit. Myslím, že nadcházející derby se Zdelovem by mělo přilákat do lhoteckých ochozů stovky fanoušků. Vždyť kdy jindy by se měli lhotečtí obyvatelé (a nejen ti) přijít podívat na fotbal. Lhota vede tabulku OP a Zdelov potřebuje bodovat, aby se na čelo dotáhl. Lepší pozvánka na okresní fotbal snad neexistuje."