Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Lhota dostala od Albrechtic lekci z gólové produktivity

Pokud si fanoušci ještě pamatovali podzimní zápas Albrechtic se Lhotou, který tehdy skončil 5:3 v náš prospěch, museli se vyloženě těšit na jarní odvetu. Ta sice nenabídla tolik branek, ale gólových šancí na obou stranách bylo znovu požehnaně. Albrechtice je zakončovaly s ledovým klidem, Lhota naopak nedotlačila míč do branky ani jednou. V první půli rozvlnili síť Šršeň s Hořínkem, po obrátce přidal pojistku opět kanonýr Hořínek. Konečný výsledek je pro Lhotu možná až příliš krutý, ale na to se fotbal nehraje.
K. Lhota - Albrechtice 0:3

Na mokrém trávníku, který po celý zápas skrápěl jarní déšť, jsme začali lépe a jako první se dostali k zakončení. Leč branku jsme netrefili a poté přenechali iniciativu hostům. Nejprve vyzkoušel Pápayovu pozornost Sršeň, jeho nebezpečnou střelu Kuba vytáhl na tyč. V dalších chvílích zápasu se Albrechtice několikrát dostaly k našemu vápnu a posléze kopaly i několik rohů a standardek. Po jednom takovém špatně odvráceném míči se na zadní tyči ocitl zcela sám Ladislav Sršeň a hráč jeho kalibru ví, co v takové situaci dělat - rána pod břevno, 0:1. Poté se stal ústřední postavou duelu Martin Václavík, který nejprve pálil zpoza šestnáctky, kdy ho gólman vychytal. A následně se Martin prokličkoval do velkého čtverce, tam byl sražen, ale sudí Jindáček evidentní penaltu nepískal. A aby toho nebylo málo, na druhé straně ukázal svoje kvality albrechtický útočník Hořínek. Vzal si míč, obešel Michala Faltyse, postupoval po vápně a křížnou střelou umístěnou přesně k tyči zvýšil na 0:2. Takové bylo poločasové resumé.
V kabině si lhotečtí starší hráči vzali slovo, řekli jsme si, že zápas ještě není ztracen a že divákům musíme ukázat lepší fotbal. To se zčásti podařilo, naše hra měla o něco lepší parametry než v první půli. Nicméně na zvrat to nestačilo, naopak Albrechtice nám ukázaly, jak naložit s nabídnutým brejkem. Hořínek dostal míč ideálně před prázdnou branku a nemohl nedat - 0:3. Lhota sice nic nezabalila, hráči ze zadních řad se vysunuli kupředu a soupeře jsme v těchto chvílích přehrávali. Ten naopak mohl zvyšovat vedení z brejků, ale už ani jeden neproměnil. My jsme si vypracovali dvě, tři velmi dobré šance, dvakrát se v nich ocitl Martin Kijonka, ale svoje střelecké umění tentokrát neprokázal. Tváři v tvář gólmanovi se zjevil i střídající Radim Vondráček, ale v rozhodující chvíli si míč ukopl. A tak i když jsme měli šance na zkorigování výsledku, s konečným skóre jsme nepohnuli a ze hřiště odcházeli jak spráskaní psi.

Fakta z utkání:

Branky: 15. min. Ladislav Sršeň - 0:1, 30. min. David Hořínek - 0:2, 60. min. David Hořínek - 0:3.
Rozhodčí: Milan Jindáček - Petr Serbousek, Tomáš Morong.
ŽK: 3:2 (za Lhotu Martin Václavík, Daniel Faltys a Petr Jakubec). ČK: 0:0. Diváci: 60.

Sestava Lhoty: Pápay - M. Faltys, Andrle, D. Faltys, Andrys - Jakubec, Josef Plocek (70. Vondráček), Rešl, Jiří Plocek - Václavík (50. Filip), Kijonka.

Hodnocení zápasu: "Lhotě zejména v první půli chyběla vůle poprat se s brzy nepříznivým vývojem utkání. Některým hráčům se zápas nevyvedl, bohužel pro Lhotu tito hráči bývají v jiných zápasech klíčovými osobnostmi. A tak možná proto jsme s Albrechticemi prohráli o třídu. Kádr hostů je prošpikovaný několika výbornými fotbalisty, kteří by se zřejmě neztratili ve vyšších soutěžích. Jde zejména o středopolaře Sršně, Duhu a Jaroše a útočníka Hořínka. Na pozici stopera hrál s přehledem Pavlas. I tak se ale dalo s Albrechticemi hrát lépe a nějaký ten bodík jsme mohli vybojovat. Takto můžeme na boj o medailové pozice pomalu zapomenout. Zvláště, když příští týden jedeme na půdu vedoucího celku tabulky. A již dnes víme, že se zápasu nezúčastní minimálně tři hráči základní jedenáctky týmu."