Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Kuba Pápay sestřelil dvěma góly Lípu

Poslední zápas na domácím hřišti sehrála Lhota proti Lípě znamenitě. Na podmáčeném terénu, kde místy stála několikacentimetrová vodní hladina, jsme Lípu v prvním poločase přehráli a ve druhém příkladným nasazením ubránili. Obě branky vstřelila posila z Častolovic Kuba Pápay. Po zápase proběhla děkovačka s nejvěrnějšími fanoušky, kteří si zasloužili poděkování za povzbuzování během celé sezony.
K. Lhota - Lípa 2:0

Dvě hodiny před zápasem se přes Lhotu přehnal prudký déšť, kdy spadlo okolo 20 milimetrů vody. A jak známo, lhotecké hřiště po nedávné rekonstrukci špatně saje vodu, takže zhruba 50% hrací plochy bylo zaplaveno. Sudí však zápas nechtěli odložit a k překvapení všech se šlo hrát. Nakonec se ukázalo, že "vodní pólo" nám svědčilo více než hostům z Lípy, a tak jsme třetí tým tabulky doslova "utopili".

Na kaluže jsme si evidentně zvykli daleko rychleji než Lípa a v úvodu utkání jsme byli aktivnější. Lípa však disponuje kvalitním kádrem, takže do nějakých vyložených šancí nás nepustila. Ani hosté neměli v úvodu moc příležitostí ke vstřelení branky, a tak se diváci bavili spíše neustálým klouzáním hráčů. Největší úsměvy však vyvolala střela Kuby Pápaye, která se v potopeném brankovém území zcela zastavila a David Rešl ji mohl dokopnout do branky. Ani on však nedokázal míč z kaluže nakopnout na branku. K podobným situacím došlo během zápasu několikrát, a tak to místy vypadalo, jako bychom vynalezli nový sport :-) Avšak našel se i střelec, který dokázal z "vodního příkopu" vystřelit a překonat gólmana. Událo se to zhruba ve 30. minutě, kdy odražený míč po rohovém kopu napálil levačkou Kuba Pápay a jeho rána skončila v síti - 1:0. Nečekané, ale zcela zasloužené vedení Lhoty vyplynulo z její aktivní hry. Lípa se na odpověď nezmohla, několik ošemetných situací či dalekonosných střel měla, ale Lohňa byl vždy na správném místě. Takže po 45 minutách jsme o gól vedli.
Po změně stran jsme museli přizpůsobit hru těžkosti terénu na vlastní polovině, a tak místo postupného přechodu do útoku, který jsme úspěšně předváděli první půli, jsme byli donuceni k dlouhým nakopávaným míčům. A tato herní varianta nám příliš nesedí, proto jsme se dostali pod tlak soupeře. Jeho akce však také často brzdila voda. Navíc Lhota se ve zformovaném obranném bloku velmi úspěšně bránila všem výpadům soupeře. A když v 65. minutě vystřídala Lípa svého tvůrce hry Pepu Vašatu, hra se pomalu začala vyrovnávat. S přibývajícími minutami jsme zase dokázali přidržet míč v útoku, anebo jsme vyráželi do velmi rychlých kontrů. Dva takové předvedl neúnavný David Rešl, ale bohužel po padesátimetrových sprintech neměl dost sil na gólové zakončení. Lípa mohla vyrovnat po centru z levé strany, ale Uhnavý na míč nedosáhl tak, jak by potřeboval a umístil jej vedle branky. Konečné rozuzlení "vodních hrátek" přišlo 5 minut před koncem, když Jirka Plocek vyvezl míč, předložil jej Kubovi Pápayovi a ten chladnokrevně zakončil - 2:0. V tu chvíli naděje Lípy vyhasly a Lhota v poklidu podržela míč na svých kopačkách až do závěrečného hvizdu sudího Jedlinského. Překvapení kola je na světě, Lhota navíc tímto ziskem tří bodů vylepšila své bodové konto na 41, což je rekord během jejího pětiletého působení v II. třídě. A vzhledem ke stáří lhoteckého kádru se chce říct: "Lhota zraje jako víno".