Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Ke třem bodům se Lhota proti doudlebské rezervě protrápila

Doudlebské béčko vstoupilo do jarní sezony dvěma prohrami (2:1 v Petrovicích a 1:4 doma s Rokytnicí), a tak do Lhoty přijelo s jasným cílem - bodovat a zastavit tak propad tabulkou. Lhota naopak namlsána ziskem tří bodů z předešlého zápasu s Petrovicemi chtěla před svými fanoušky znovu zvítězit, a tak derby slibovalo zajímavou podívanou. Jenže opak byl pravdou. Na hrbolatém hřišti vázla kombinace a hezkých fotbalových akcí bylo jako šafránu. Zápas nakonec rozhodla povedená střela Miloše Andryse.

Kostelecká Lhota - Doudleby "B" 1:0

Utkání se hrálo netradičně v sobotu a v hledišti lhoteckého stadionu to bylo znát. Na zápas dorazilo pouze 50 diváků, a ti, kteří přišli o nějakou tu minutku později, nemuseli vůbec litovat. Úvod střetnutí se nesl v pouťovém duchu a dá se říct, že se nebylo na co dívat. Po nějaké čtvrthodince "oťukávání" převzali domácí taktovku a nastěhovali se na polovinu doudlebských. Herní převaha Lhoty přinesla také gólové šance a bylo otázkou času, kdy se domácí ujmou vedení. Než se však svěřenci trenérů Hampla a Martince dočkali gólu, spálili snad pět vyložených šancí. Nejprve se ocitl po krásné kombinační akci před gólmanem Petr Jakubec, ale míč mu v poslední chvíli uskočil a domácí útočník tak pálil vedle. Následoval solidní pokus Luboše Hojného z voleje a další gólovražda v podání Michala Faltyse, který tentokrát vyšel střelecky naprázdno. No a když už se po hlavičce aktivního Jakubce rozvlnila za brankářem Hudouskem síť, zkazil lhoteckým radost zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd. Do kabin se ale přece jen neodcházelo za bezbrankového stavu. Miloš Andrys pět minut před přestávkou šikovně zakroutil míč z trestného kopu a hostující brankář tak poprvé kapituloval - 1:0.

Po změně stran se obraz hry diametrálně změnil a byli to hosté, kteří režírovali dění na trávníku. Naštěstí pro nás nám rozhodčí odpustil pokutový kop po faulu na Kopsu a z dalších šancí Doudleb (především dva trestné kopy Kopsy, které letěly shodně pár centimetrů nad) se žádný gól neurodil. I my, ačkoliv jsme herně tápali, jsme pár šancí na vstřelení branky měli. Tu největší David Rešl, který po faulu na Toma Chaloupku zahrával pokutový kop. Jeho střelu ale gólman Hudousek bravurním zákrokem chytil. A když se netrefil ve výhodné pozici ani střídající Honza Potoček, skončilo utkání nejtěsnějším vítězstvím našeho celku.

Fakta z utkání

Branka: 40. minuta Miloš Andrys - 1:0. Rozhodčí: Serbousek. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Sestava Lhoty: Hejčl - Z. Myšák (46. Potoček), Pavlíček, Oberreiter (46. Chaloupka), Andrys - Hojný, Rešl, D. Faltys, Plocek - M. Faltys (65. Jelínek), Jakubec.

Hodnocení redaktora: "První poločas byl z naší strany relativně dobrý. Lhotecké hřiště je po zimě doslova zdevastované, hraje se spíše na hlíně než na trávě, a tak není divu, že fotbalová krása občas schází. Druhý poločas nám však hrubě nevyšel, zvláště po neproměněné penaltě jsme se báli o výsledek. Hosté mají ve svém kádru některé hráče velmi kvalitní a ti nás dost potrápili. Naštěstí síť za Hejčlovými zády nerozvlnili, a tak tři body zůstaly doma. Nyní by to chtělo zvítězit ve Vamberku a záchranářské práce by se nás přestaly týkat. A že to bez nervozity a nezbytné nutnosti získat body jde vše snadněji, o tom není pochyb.