Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Finále Poháru OFS si nezahrajeme

Vamberk se ve středečním pohárovém zápase ve Lhotě nepředstavil v nejsilnějším složení, přesto nás dokázal udolat. Doplatili jsme především na špatné pokrytí brejkových situací soupeře. V zápase jsme sice měli více ze hry, častěji drželi míč na svých kopačkách, solidně kombinovali. Ale bohužel bez patřičného efektu. Na finále Poháru OFS se tak může těšit vamberecký Baník, který si o pohárovou trofej zahraje v Přepychách proti místní rezervě.
K. Lhota - Vamberk 2:3

Na podmáčeném hřišti ve Lhotě se hosté od úvodního hvizdu nebáli otestovat naše defenzivní schopnosti. Již v 10. minutě zásluhou lišáckého zakončení Radima Párala šli do vedení - 0:1. Poté ale zalezli do obranného bloku a vyčkávali, co předvedeme my. Odpověď přišla v minutě 25., když výstavní bombu Pavla Janečka hostující gólman Malý nedokázal zpacifikovat - 1:1. Jenže Lhota místo aby využila krátké nekoncentrovanosti hostí, dvakrát během chvíle inkasovala. Střelecky se prosadili Aleš Kuhn a David Hamerský. První poločas tedy vyzněl jasně pro Baník.
Po změně stran jsme přeskupili řady a na naší hře to bylo znát. Soupeře jsme více rozhýbali a přišlo i gólové vyjádření naší snahy. David Rešl postupoval sám na branku, ale byl nemilosrdně sražen. Sudí Moravec nejprve "vytáhl" tento faul za šestnáctku, ale po poradě se zkušeným pomezním Kohoutkem nám nakonec přiznal pokutový kop. Nepochopitelně však za tento faul neudělil žádnou kartu, přičemž dle fotbalových pravidel mohl klidně z kapsičky tasit i červenou. Nicméně Miloš Andrys penaltu s přehledem proměnil, a tak jsme se dotáhli na rozdíl jediné branky - 2:3. Na víc jsme se ale nezmohli, naopak to byli vamberečtí, kteří několikrát zahrozili. Lukáš Lohniský však naše akcie držel až do konce. Bohužel v ofenzivě jsme byli bezzubí, a tak se nakonec z postupu do pohárového finále může těšit vamberecký Baník.

Branky: Pavel Janeček, Miloš Andrys - Radim Páral, Aleš Kuhn, David Hamerský.

Rozhodčí: Miroslav Moravec - Jindřich Feichtinger, Miloš Kohoutek.

Poločas: 1:3. Diváci: 50.

Sestava Lhoty: Lohniský - M. Faltys, Pavlíček (70. Hrubý), D. Faltys, Janeček - Plocek, Andrys, Rešl, Filip - Václavík (20. Jelínek), Hejhal.

Hodnocení: "Oba týmy se musely vyrovnat s několika absencemi, neboť spousta hráčů si uprostřed týdne musí plnit své pracovní povinnosti. U nás citelně chyběla útočná dravost Petra Jakubce a v defenzivě důraz Luboše Andrleho. Další absence (Chaloupka, Oberreiter, Kijonka) jsme museli vykrýt hráči "B" týmu. Děkujeme jim, že se nebáli naskočit proti soupeři zvučného jména a odvedli své maximum. Nakonec levý bek Pavel Janeček byl naším jediným střelcem "ze hry". Škoda, že jsme do vytouženého finále nepostoupili. Přesto zápas měl svoji kvalitu a byl určitě dobrou přípravou na nadcházející mistrovské utkání proti dobrušské rezervě."