Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Díky gólu Martina Václavíka vezeme ze Zdelova tři body!

V tradičním derby Zdelov-Lhota jsme opět dokázali, že na papírově silnější týmy umíme zahrát. Předzápasové prognózy Lhota převrátila naruby a z pozice 11. celku tabulky dokázala vyplenit druhý Zdelov, který do této doby okusil hořkost porážky pouze jednou. Je faktem, že Zdelovu chyběli klíčoví hráči Sehnal s Weiserem. A v samotném utkání se tato absence u domácích projevila jako hodně citelná. Nicméně Lhota po dlouhé době dřela "na krev" a bojovností a vůlí si pro výhru dokráčela. O fotbalové kráse v tomto zápase nemůže být moc řeč, oba týmy praktikovaly spíše fyzicky náročnou hru plnou osobních soubojů ve středu hřiště. Střely na branku a rušné momenty před oběma svatyněmi by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Naštěstí pro nás Martin Václavík dokázal propasírovat míč za Ferebauera, a tak si odvážíme z horké zdelovské půdy velmi cenné tři body za nejtěsnější výhru 0:1.

Zdelov - Kost. Lhota 0:1

Trenéři Martinec s Hamplem dali od první minuty důvěru navrátilci do sestavy Miloši Andrysovi a do útoku vysunuli Martina Václavíka. A nutno zdůraznit, že tento tah se vyplatil. Oba staří "pardálové" ukázali, jak platní pro tým jsou. Ale samozřejmě nejen oni.

V první půli se hrál opravdový derby fotbal. Nikdo nechtěl udělat chybu, nikdo nechtěl být tím, kdo první inkasuje. Přesto Zdelov mohl dvakrát udeřit. Nejprve se ofsajdové pasti vyhnul Miloš Cvejn, ale svůj lob poslal vysoko nad branku. A druhou šanci měl po zaváhání Zbyňka Myšáka Jakub Hamerský, ale naštěstí pro nás neproměnil. Co se týče naší útočné hry, nenalezneme v první půli výrazný moment, který by se zapsal do dějin. Veškeré snahy o vstřelení branky končily nepřesnými přihrávkami ve vápně, nebo ještě před ním. A tak se po 45 minutách hry soupeři rozešli do kabin smírně 0:0.

Po změně stran se mnohé nezměnilo, prokřehlé diváky mohl spíše zahřát pořádný grog, nežli strhující fotbal. Přesto se jazýček vah převážil na naši stranu. Martin Václavík nejprve orazítkoval břevno, aby pár minut nato po přihrávce Toma Žežuleho zamotal hlavu domácím obráncům a pod padajícím Farebauerem rozvlnil síť - 0:1! Od této chvíle se Lhota začala stahovat do obranné ulity a soustředila se na udržení výsledku. To se nakonec povedlo, a tak jsme ze Zdelova odjížděli spokojeni a konečně jsme si na konto zapsali po dlouhých pěti týdnech plný bodový zisk. Jednu kaňku však toto vydřené vítězství má. Tomáš Žežule si poranil koleno a bohužel to vypadá, že jeho zranění si vyžádá dlouhodobější rekonvalescenci. Tome, ať se co nejdřív uzdravíš!

Fakta ze zápasu

Branka: 60. minuta Martin Václavík - 0:1. Rozhodčí: Miroslav Moravec - Knapek, Kohoutek. Diváci: 120. ŽK: 3:2 (L. Cvejn, Hamerský, Hurdálek - M. Faltys, Myšák). Poločas: 0:1

Sestava Lhoty: Hejčl - Z. Myšák, Andrle, Jelínek, M. Faltys - Hojný, Rešl, Andrys, Jakubec (65. D. Faltys) - Žežule (75. Potoček), Václavík (70. Chaloupka).