Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

David Rešl nasázel Voděradům čtyři góly...

...a Lhota v divokém zápase vyhrála 7:3. Diváci, kteří našli v nedělním chladném podvečeru cestu na lhotecké hřiště, rozhodně nelitovali. Vždyť ve zbylých 4 zápasech soutěže padlo 7 branek dohromady. Ve Lhotě jich bylo k vidění rovných 10 a převážná většina patřila do kategorie parádních. O tom, že se s góly nebude šetřit, rozhodla první pětiminutovka, kdy byl stav zápasu 1:1. Po dvaceti minutách to bylo 2:2 a poločas vyhráli domácí 3:2. Druhá půle již byla v režii lhoteckých, kteří na běhavý tým z Voděrad vyzráli zkušeností. Na konečném zúčtování se nejvíce podílel David Rešl, který coby defenzivní záložník rozvlnil síť soupeře čtyřikrát!!! Takový kousek prý ve Lhotě nepamatuje ani předseda a to že se o místní fotbal už nějaký ten rok zajímá.
Kost. Lhota - Voděrady 7:3

Hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně a hned z první naší chyby v rozehrávce se radovali. Nebyla odehraná snad ani minuta, když Martin Stříhavka napálil z 20 metrů míč pod břevno a Adamčiak, který zaskakoval za Lohňu, musel lovit míč ze sítě - 0:1. Pro Lhotu to byla studená sprcha na úvod, avšak nikoliv na dlouho. Zhruba po pěti minutách rozehrál přímý kop Miloš Andrys na Víťu Hrubého a ten přízemní střelou z pravé strany překvapil Vaněčka v brance Voděrad - 1:1. Ti, kteří přišli na zápas o pět minut později, neviděli dva pěkné fotbalové momenty. Avšak nutno jedním dechem dodat, že postupem času jich přibývalo. Například v desáté minutě, kdy Dan Faltys vybojoval uprostřed hřiště míč, vyslal na zteč na pravé straně nabíhajícího Jirku Plocka, ten zacentroval a David Rešl zahájil svůj brankostroj gólem hlavičkou - 2:1. Lhota tak během deseti minut otočila skóre, ale ze svého vedení se netěšila příliš dlouho. V minutě dvacáté totiž z rohu velkého vápna napřáhl zkušený útočník Voděrad Standa Holoubek a podobně jako Stříhavkova střela i tato skončila až v síti - 2:2. Ani voděradští se však neradovali z vyrovnání dlouho. To když se ve skrumáži nejlépe orientoval lhotecký kapitán David Rešl a po pečlivém rozmýšlení trefil skulinku mezi obránci a brankářem - 3:2. Pět gólů za 25 minut, to bylo nedělní menu ve Lhotě. Do poločasu se pak ani na jedné straně neurodilo, i když zvláště Lhota měla další šance. A vstřelila gól, který nebyl pro těsný ofsajd uznán. Jedinou kaňkou na první půli tak bylo zranění voděradského brankáře Vaška Vaněčka, který musel být střídán pro bolest v koleně. Tímto přejeme Vencovi brzké uzdravení.
Do druhé půle už hosté nevstoupili tak dobře, jako do té první a Lhota postupně přebírala iniciativu. Svůj tlak zúročila v 55. minutě, kdy si na zadní tyči počkal na Andrysův roh David Rešl a zkompletoval svůj hattrick - 4:2. Na jeho vstřelení mu stačilo 45 minut! I nadále pak Lhota produkovala ofenzivní fotbal a v 60. minutě zvyšovala již na 5:2. To se ve vápně individuálně prosadil Petr Jakubec a i když svou slabší levačkou vystřelil, že by míč na cestě do brány nafouknul pumpičkou, hostující gólman byl krátký. Lhotecké tempo po tomto gólu výrazně opadlo a voděradští neházeli flintu do žita. Na rozdíl dvou branek snížili dvacet minut před koncem Stanislavem Holoubkem - 5:3. Avšak Lhota rozhodně neponechala nic náhodě a v závěru definitivně rozhodla. Nejprve pelášil přes půl hřiště sám na brankáře Petr Jakubec, udělal mu kličku a ten jej podrazil. Následovala penalta a kupodivu jen žlutá karta. Z penalty dával na 6:3 sám postižený Jakubec. A konečný účet uzavřel tři minutky před koncem David Rešl, který tentokrát vyzkoušel zakončení levou nohou a i to dopadlo výborně - 7:3.
Voděrady tak nakonec odjely s debaklem, i když v prvním poločase to vypadalo na vyrovnaný zápas. Po přestávce však Lhota, podobně jako ve Zdelově, začala více kombinovat a svého soupeře nakonec převálcovala. Jak již bylo zmíněno výše, do kroniky se nesmazatelně zapsal David Rešl, jehož kousek bude velmi těžké vyrovnat. Natož pak překonat. A sám autor po zápase prozradil, že 4 góly v jednom zápase nikdy nevstřelil.

Fakta z utkání

Branky: 1. min. Martin Stříhavka - 0:1, 5. min. Víťa Hrubý - 1:1, 10. min. David Rešl - 2:1, 20. min. Stanislav Holoubek - 2:2, 25. min. David Rešl - 3:2, 55. min. David Rešl - 4:2, 60. min. Petr Jakubec - 5:2, 70. min. Stanislav Holoubek - 5:3, 85. min. Petr Jakubec (z penalty) - 6:3, 87. min. David Rešl - 7:3.
Rozhodčí: Václav Slezák - Jaroslav Knapek, Jaroslav Nováček.
ŽK: 1:2 (za Lhotu Petr Jakubec). ČK: 0:0. Poločas: 3:2. Diváci: 80.

Sestava Lhoty: Adamčiak - Hrubý, Andrle, Andrys (70. Pavlíček), Bažo (46. Filip) - Plocek, D. Faltys, Rešl, M. Faltys - Jakubec, Kvasnička.

Hodnocení utkání: "Soupeř má svůj tým postavený vesměs z mladých běhavých hráčů, které zezadu řídí stoper Mrázek a vepředu střílí góly Standa Holoubek. A v první půli byly Voděrady nepříjemným sokem. Ve druhé se však ukázala zkušenost lhoteckého mužstva. Je pravdou, že střelecká exploze Davida Rešla se asi nebude opakovat každý zápas. Ale i tak jsme ještě spoustu dalších šancí nevyužili a naše vysoké vítězství bylo zasloužené. Kromě Davida Rešla podal ještě hodně dobrý výkon Petr Jakubec a až do svého zranění byl vzadu platný svým důrazem Miloš Andrys. Zbytek týmu však také zaslouží pochvalu. Zvláště za brankové hody a ofenzivní manévry, na které diváci rádi chodí. Tak se těšme za 14 dní, to přijedou do Lhoty Křivice."