Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Béčko vstoupilo do baráže výhrou na penalty

O lhoteckém rezervním týmu se na našem webu moc nepíše. Ale i béčko si zaslouží čas od času mediální pozornost. Kluci na jaře odehráli 4 zápasy, v nichž podlehli třikrát soupeřům o gól a jednou dostali napráskáno v Domašíně. Nyní hrají barážovou skupinu společně s Olešnicí, Unionem Rokytnice a Domašínem systémem doma-venku. V sobotu 11. května přivítali v prvním barážovém zápase doma Olešnici a dokázali ji porazit na penalty.
Lhota "B" - Olešnice v Orl. h. 2:2, na penalty 4:3

Kluci z rezervy předvádí na jaře slušný fotbal, snaží se hrát kombinačně po zemi a nutno říct, že místy se na to dá koukat. Přínosem pro mužstvo jsou hlavně fotbalově ostřílení borci Josef Plocek a Martin Kijonka, kteří tvoří středovou dvojici. Občas naskočí hráči "A" týmu, a to Lukáš Dvořák, Patrik Bažo, Petr Oberreiter či Dan Faltys. Béčko tak už v současné době není tím otloukánkem, který každý týden dostane bůro.

Nejinak tomu bylo i v utkání s Olešnicí. Celý první poločas se odehrál ve lhotecké režii, hosté se dostali k naší brance snad dvakrát. Ale bohužel v samém závěru poločasu se ujali vedení. Honza Adamčiak zbytečně skolil soupeřovic útočníka a kopala se penalta. Tu hosté se štěstím proměnili.

V druhé půli byl obrázek hry podobný, Lhota měla více ze hry, soupeř vstřelil branku. Na 0:2 dávali hosté po rychlém brejku a zakončení hlavou. To zbývalo zhruba půl hodinky do konce a od té doby měla Lhota místy až drtivý tlak. Kontaktní gól přišel v 75. minutě, kdy si na centr Dana Faltyse naskočil Josef Plocek a hlavou překonal hostujícího gólmana - 1:2. Na 2:2 pak lhotečtí vyrovnali ve finiši, když se do odraženého míče opřel Láďa Makalouš a jeho ránu hlavou tečoval Pavel Janeček. Remízový zápas pak musely rozhodnout střely z pokutového kopu. Po 5 kopech na každé straně byl stav 3:3. Ze Lhoty dali Plocek, Sejbal a Janeček. Nedali Adamčiak a Makalouš. Rozhodnutí přišlo v 6. sérii, kdy hosté neproměnili a Jarda Filip zkušeně dal. Béčko se tak konečně dočkalo vítězství, byť až na penalty. Za týden zajíždí na půdu Unionu Rokytnice, který hraje své zápasy v Mladkově.