Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Béčko na domácím hřišti opět bodovalo - a tentokrát naplno!

Juniorka si vyšlápla na soupeře z Javornice a v domácím prostředí vydolovala cenné tři body. O vítězství 2:1 se zasloužilo celé mužstvo, ale především pak střelci branek Víťa Hrubý a Pavel Janeček. Béčko se tímto vítězstvím odpoutalo ze samého dna tabulky, kde po výprasku v Čermné zůstalo viset mužstvo z Dobrého - náš příští soupeř.

Kost. Lhota "B" - Javornice "B" 2:1

Trenér lhotecké rezervy Pavel Houserek se před zápasem odhodlal k odvážnému kroku, když nechal pouze na lavici náhradníků gólmana Brandejse a místo něho postavil do brány Dana Faltyse. Tento tah se nakonec ukázal šťastným, přestože domácí brankář příliš obtížných zákroků v zápase neměl.

První půli jsme byli opticky lepším týmem, ale na silně promáčeném trávníku jsme se vlastně nedostali k nějaké vyložené příležitosti. I hráči Javornice bojovali se složitým terénem více než se lhoteckým soupeřem, a tak poločasová bezbranková plichta byla vlastně logickým vyjádřením dění v prvních 45 minutách.

Zato druhá půle byla o mnoho zajímavější, a to hlavně díky vstřeleným brankám. Jako první se trefil domácí Víťa Hrubý, který dopravil míč z cca. 20 metrů s pomocí teče hostujícího obránce do sítě - 1:0. O několik minut později však hosté vyrovnali, když na výborně zahraný rohový kop naskočil Kovaříček a přesně mířenou hlavičkou pod břevno srovnal na 1:1. Vedení na stranu Lhoty však strhnul v 70. minutě Pavel Janeček, který šikovnou přízemní střelou z přímého volného kopu překvapil javornického gólmana - 2:1. No a protože do konce zápasu ani jedno mužstvo nedokázalo dopravit kulatý nesmysl do branky, skončilo utkání překvapivou, ale zcela zasluženou výhrou domácího celku.

Fakta z utkání:

Branky: 55. minuta Víťa Hrubý - 1:0, 65. minuta Josef Kovaříček - 1:1, 70. minuta Pavel Janeček - 2:1. Rozhodčí: Milan Jindáček. Poločas: 0:0. Žluté karty: 2:0 (Červinka, Vondráček) Diváci: 50.

Sestava Lhoty: D. Faltys - Makalouš, Janeček, Červinka, Málek - Filip, Hrubý, Kršiak (75. Vrba) - Kaplan, Šrám, Vondráček.

Hodnocení redakce: "Béčko po zaváhání v Křovicích opět prokázalo svoje skryté kvality a dokázalo porazit soupeře, který se pohybuje v prostředku tabulky. Poctivá defenziva slavila úspěch, přesto jedním z nejlepších hráčů na hřišti byl útočník Pavel Šrám. Nelze však vyzdvihovat pouze jednotlivce, celé mužstvo dřelo nadoraz a vítězství si zasloužilo. I to pozápasové pivo pak chutná jinak než po nějakém výprasku. Jen tak dál, hoši. Příští týden nás čeká přímý souboj o chvost tabulky, vítězství v Dobrém by nám pravděpodobně zajistilo celkové předposlední místo v tabulce, což je pro lhotecké "B" dlouhodobě vždy úspěchem."