Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Archiv

Lhota přijela na půdu nejvýše položeného hřiště přeboru opět bez několika hráčů základní sestavy. A hned od začátku to s ní nevypadalo vůbec dobře. Lhotečtí zadáci během prvních pěti minut nabídli domácím několik slibných šancí, které zůstaly bez využití. To se ovšem změnilo v minutě šesté, kdy agilní Macek po samostatném úniku vykoupal Marka Vavřince při lhotecké premiéře mezi třemi tyčemi - 1:0. Po úvodní desetiminutovce se však hra lhoteckých zpřesnila a šance tak byly k vidění i na druhé straně. Tentokrát po chybě domácí obrany mohl srovnat stav Michal Faltys, ten ale ukvapenou střelou brankáře Sýkoru nepřekvapil. Ani další dvě velké šance Lhoty nepřinesly změnu skóre, a tak se odcházelo do kabin za nejtěsnějšího vedení domácích. Lhotečtí pokračovali ve své aktivitě i po změně stran, ale i když měli více ze hry, brankově se prosadit nedokázali. Až 12 minut před koncem se dostal k vysokému odraženému míči David Rešl a šikovným obloučkem přehlavičkoval vše, co mu stálo v cestě do sítě. O vítězi tak musely rozhodnout až pokutové kopy, ve kterých byla Lhota úspěšnější.
Ve zdecimované sestavě bez kapitána Davida Rešla a dalších základních kamenů jsme na mladšího soupeře ze Zdelova (pro zajímavost: základní jedenáctky - Lhota 32.6 let, Zdelov 28.1 let) neměli nárok. Do zápasu jsme vstoupili s viditelně defenzivní taktikou, která nesla ovoce první půlhodinu. Pak však vzal míč Jan Novotný, obešel naše tři hráče a přesnou ranou poslal hosty do vedení. Tím určil směr derby, na které zavítalo více jak 150 natěšených fanoušků. Ti pak ve druhém poločase viděli demolici Lhoty, na které se podíleli postupně Milan Bulavcsják - úspěšně trefený odražený míč, Jan Weisser - rána bodlem přesně k tyči a nakonec Tomáš Novák. Lhota měla za celý zápas tak dvě akce hodné pozornosti - bomba v prvním poločase od Romana Svatoše z dobrých 35 metrů a za stavu 0:4 kombinace zakončovaná Patrikem Brieselem nepřesně a nedůrazně. Hned na úvod jsme poznali, jak bude letos OP těžký. Je na čem pracovat...
Na letošní pohárové vystoupení budeme chtít ve Lhotě co nejdříve zapomenout. Anebo se z něho poučit. Už první poločas duelu s Lukavicí nevěštil nic dobrého, po většinu času jsme se soupeři bránili. Ale do kabin se odcházelo za stavu 1:0 pro nás, když padající list Edy Oberreitera skončil na břevně a pohotový Roman Svatoš dorazil odražený míč do sítě. Jak jsme však sehráli druhý poločas...Sice jsme do něho vstoupili aktivně s cílem navýšit náskok. Jenže bohužel až příliš aktivně s nezajištěnými zadními vrátky. To byla voda na mlýn novému hráči Lukavice Davidu Boškovi, který ještě před dvěma lety brázdil divizi v Semilech. Ten sám nejprve v rozmezí 7 minut výsledek otočil a pak dvakrát namazal před prázdnou bránu Zdeňku Kábovi, který lhoteckou popravu dokonal. Před prvním mistrákem se Zdelovem tak nový kouč Míra Žežule poznal slabiny lhoteckého mužstva a musí se pokusit zapracovat na jejich odstranění.
Hrát se bude na domácím hřišti v Kostelecké Lhotě a úvodní výkop je v plánu v 17:30. Zveme všechny fanoušky. Hospůdka bude tradičně otevřená, takže i v horkém letním dni bude o pitný režim postaráno. Sraz hráčů na zápas tradičně alespoň 45 minut před výkopem.
Dne 24.7. skončily hlášenky, dle kterých si oddíly mohly libovolně určovat hrací dny i začátky svých domácích zápasů. Ode dneška je tedy rozlosování definitivní a případné změny už budou za poplatek a podléhat jednání STK. Kdo jste počítali s předběžným rozlosováním, pak si všimněte dvou změn. "A" tým přivítá Přepychy na domácím hřišti netradičně v sobotu 30.9. "B" tým v tentýž víkend zajíždí do Lípy až v neděli 1.10. a začíná se ve 14:00 hodin.
Tréninky budou klasicky v úterý 25.7. a ve čtvrtek 27.7. vždy od 18.00 hodin. Nový trenér týmu Míra Žežule žádá o dochvilnost, tj sraz 15 minut před tréninkovou jednotkou. V neděli 30.7. je v plánu přátelský zápas s kosteleckým starším dorostem. Hrát se bude od 17.30 hod na lhoteckém pažitu.
Krátká letní fotbalová pauza lhoteckým fotbalistům brzy skončí. Již na úterý 18. července je naplánován první trénink, začátek tréninku v 18.00 hodin na hřišti. Po tréninku bude posezení u pivečka a tmelení kolektivu. Takže kdo můžete, snažte se dorazit!
Předběžná verze rozlosování nadcházející sezony 2017/2018 je hotová. Promluvit do něho můžou už jen hlášenky domácích zápasů. Naše domácí zápasy však už nijak měnit nebudeme. Co se soupeřů týká, tak v OP II. třídy se nově představí padající z I.B třídy Ohnišov a Černíkovice, kteří zaujmou místa po postupujících Častolovicích a sestupujícím béčku Českého Meziříčí. Ve IV. třídě zůstalo už jen 6 týmů, takže se bude hrát s každým soupeřem dvoukolově. O třídu výš postoupila béčka Rychnova a Javornice, naopak sestup neminul Křovice. Do soutěže se nepřihlásila rychnovská Labuť a ani Opočno B, které bylo druhým sestupujícím z III. třídy.
Na základě dodatečné změny v rozlosování Poháru BFS - GÓL 2017 jsme přišli o derby se Zdelovem a v rámci 2. kola se tak utkáme s Lukavicí. Změně se nebráníme, test před sezonou to bude i tak dost výživný a na Zdelov narazíme hned v prvním kole OP II. třídy.
Los Poháru BFS - GÓL 2017 určil lhoteckým fotbalistům soupeře ze Zdelova. Bude se tak jednat o důkladnou přípravu na nadcházející mistrovská utkání. Zápasy se Zdelovem jsou vždy svátkem i pro fanoušky, proto ve Lhotě tento los kvitujeme. Hrát se bude 6. srpna od 17.30 hodin, případnou změnu termínu může ještě přinést losovací aktiv klubů konaný 30. června v Česticích. Pikantní bude zápas hlavně pro Míňu Bulavcsjáka, který ve volném přestupovém okně zamířil právě do Zdelova.
  1. Javornice  49:8 30
  2. Přepychy 28:8 25
  3.  Deštné 29:17 23
  4. Zdelov 30:19 21
  5. Lukavice 28:23 19
  6. Křivice     22:17 15
  7. Borohrádek 23:24   15
  8. Černíkovice 19:22 15