Autoškola podorlicko Jiří Myšák
T.F.A. alfa s.r.o.

Archiv

Po prvním vítězství v Petrovicích jsme opět spadli na zem. Naši letošní hrozivou bilanci na domácím pažitu jsme ještě více pokazili zápasem s Lukavicí, který jsme prohráli jednoznačně 0:3. S nadsázkou se dá říct, že na nás stačil sám David Boško, který vsítil všechny tři góly hostí. První po půlhodině hry, druhý v 70. minutě a hattrick dokončil v nastaveném čase. Lhota se střelecky neprosadila, ani penaltu nedokázala v prvním poločase proměnit. Společně s Petrovicemi jsme tak suverénně nejhůře střílejícím týmem soutěže. A to nám na delší čas bude chybět ofenzivní plejer Roman Svatoš, který ke konci zápasu neudržel emoce na uzdě a byl za nadávku nepřesnému sudímu Prokešovi vyloučen.
Osm zápasů si lhotečtí fotbalisté protrpěli, aby si na devátý pokus mohli konečně zazpívat vítězný pokřik. Stalo se tak v neděli v Petrovicích, které podobně jako my zažívají nebývale smutný podzim. A také to tak v první půli na hřišti vypadalo. Lhota byla sice opticky lepší, ale gólově se ne a ne prosadit. Nezvládl to ani David Rešl, který po centru Petra Jakubce hlavičkoval z malého vápna nad. Až po změně stran se lhotečtí fandové dočkali. Na dobře zahraný přímý kop od Miloše Andryse si naskočil Patrik Briesel a hlavičkou míč nekompromisně uklidil do sítě - 0:1. Petrovičtí se ještě ani nestihli oklepat a už to bylo dokonce 0:2! Michal Faltys prostrčil míč do ulice Adamu Joštovi a ten už si sám před brankářem věděl rady. Na malou chvilku pak Lhotu znejistil Miroslav Lukášek, který ukázkově přehodil Kubu Pápaye, jenž v průběhu zápasu musel v brance nahradit zraněného Pavla Hejčla. Ale o tom, že si připíšeme první výhru za 3 body, definitivně rozhodl Adam Jošt. Jeho trestný kop propadl chumlem hráčů až za brankovou čáru - 1:3. Hoši, jen tak dál! Příští zápas přivítáme Lukavici a ta teď schytala debakl od Deštné. Pojďme vyhrát i na domácí půdě!
V souboji s Přepychami, kterým to v letošní sezoně klape, jsme zdaleka nebyli bez šance. Hosté přijeli bez distancovaných opor Lukáše Žida a Davida Práta a doma zůstal i jejich doposud nejlepší střelec Tomáš Hejzlar. No a když po čtvrt hodině odstoupil ze hry jindy výborný režisér přepyšských Tomáš Rejzek, až nebývale se nám otevřela cesta k potřebným bodům. Jenže v 19. minutě ukázal svoje střelecké schopnosti Michal Blažej a jelikož to byl jediný sobotní gól na lhoteckém stadionu, odešla Lhota opět bez jediného bodu. Letošní sezonu už pošesté. Podle slov předsedy Luboše Faltyse hráli lhotečtí opět po vápno bez patřičného zakončení svých akcí. Při pohledu na tabulku začíná mrazit, přeci jen z posledních sezon jsme ve Lhotě zvyklí na něco jiného...Příští zápas zajíždíme do Petrovic a pokud chceme uchovávat reálné naděje na záchranu soutěže, musíme tam bodovat. Nejlépe za tři body!
V sobotním odpoledni, za ukázkového počasí "že by ani psa nevyhnal," se lhotecké mužstvo vydalo do hor s odhodláním ukořistit první podzimní výhru. Domácí Rokytnice totiž za prvních šest utkání nezískala ani jediný bod. Jenže se opět ukázalo, že bez vstřelené branky se vyhrát nedá, a tak nakonec plný bodový zisk zůstal na domácí podmáčené půdě. Rokytničtí se sice dostávali na naši polovinu hřiště sporadicky, ovšem optickou převahu nebyla lhotecká ofenziva schopná proměnit v gól. Velká spousta nepřesností vedla k častým ztrátám míče a jeho opětovné získávání stálo Lhotu hodně sil. A právě po takové nepřesnosti ve středu pole se dostal k míči Lukáš Houser a utěšenou střelou ze dvaceti metrů poslal domácí do vedení. Ve druhé půli se tlak lhoteckých ještě zvýšil, statistika držení míče by byla snad 80:20, ale jakákoliv akce končila na velkém vápně. Žádná překvapivá přihrávka za obranu nepřišla, ani standardní situace ohrožení branky domácích nepřinesly. A tak domácí po lhoteckém bezzubém výkonu utrpěli první výhru v právě probíhajícím ročníku přeboru.
Nejmenší lhotečtí fotbalisté se v sobotu představili na vlastním hřišti a fotoaparát Michala Faltyse byl při tom (viz odkaz na fotogalerii). A k výsledkům? Jedna drtivá výhra proti kosteleckému béčku a dvě porážky - těsná 1:3 od Českého Meziříčí a pak jedna vysoká od Doudleb. O výsledky však jde v této kategorii v poslední řadě. Další domácí turnaje sehrajeme v sobotu 30. září a o týden později v neděli 8. října. Tak přijďte malým fotbalistům zafandit!
Na čtvrtý pokus to vyšlo. Po předchozích nezdarech na vlastním pažitu jsme konečně zabrali a po výhře na penalty bereme z derby s kosteleckým béčkem 2 body. V první půli dominoval náš městský rival, jehož mladý kádr dělal našim hráčům problémy svým pohybem a důrazem. Ze své převahy vytěžil jeden gól, když se na pravé straně ukázkově uvolnil Jirka Ježek a střelou na zadní tyč rozvlnil síť - 0:1. Lhota však vlétla do druhého poločasu stylově a hned po třech minutách vyrovnala. Přímý kop Miloše Andryse se odrazil k Romanu Svatošovi a ten poloodkrytou branku musel trefit - 1:1. Jenže netrvalo ani deset minut a kostelečtí opět vedli. Centr z levé strany zakončil patnáctiletý Dan Cvejn hlavou jako ostřílený kanonýr - 1:2. Lhotečtí však nesložili zbraně a v 63. minutě vyrovnali. Agilní Pavel Hejčl, jenž přišel na hřiště až do druhé půle, si našel ve vápně míč a nekompromisně zavěsil - 2:2. Zápas pak dospěl k penaltám a v nich vynikli lhotečtí střelci a hlavně brankář Marek Vavřinec, který soupeři hned tři zneškodnil. Za zmínku určitě stojí, že ve lhoteckém áčku si odbyl svoji premiéru Lukáš Andrys, jenž teprve nedávno oslavil patnácté narozeniny.
Nedělní souboj Lhoty s kosteleckým béčkem bude mít netradiční start - už ve 14:00 hodin. Tuto změnu začátku zápasu fanoušci jistě ocení, neboť se následně můžou přesunout na derby krajského přeboru Kostelec : Rychnov (16:00) a poté k televizorům na to největší derby Slavia : Sparta (18:00). Bude to taková jedna velká derby neděle...
V nedělním pošmourném podvečeru se v plné nahotě ukázalo, kde Lhotu nejvíce tlačí bota. Na hřišti Borohrádku, který do vzájemného střetnutí získal jen o bod víc jak my, jsme si prakticky nevytvořili vyloženou gólovou příležitost. Přitom domácí nás celkem nechali hrát a rozhodně nepřipomínali tým, který se v minulosti vždy snažil svého soupeře přestřílet. Borohrádeckým však stačilo k plnému bodovému zisku sehrát dvě standardní situace. Při té první si na rohový kop na zadní tyči počíhal Pavel Matějus a naservíroval Jakubu Čermákovi takovou lahůdku, že ji prostě musel dopravit do sítě - 1:0. A o osm minut později se Jakub Čermák prosadil ještě jednou, když se trefil po dlouhém autu ve skrumáži ve velkém vápně. To bylo ještě vše v první půli. Ve druhé jsme měli držení míče tak 70:30, ale bohužel pro nás na tuto statistiku se fotbal nehraje. Okolo soupeřova vápna chodíme jak okolo horké kaše, a tak těch pár propagačních střel z dálky Jan Nývlt v pohodě zneškodnil a my vlastně mohli být rádi, že domácí ani jeden ze svých nadějných brejků neproměnili. Za týden máme v derby kostelecké béčko, kterému to také v poslední době moc nelepí. Zvedneme se proti tradičnímu městskému rivalovi?
Mužstva dospělých tentokrát zajíždí na hřiště soupeřů, přesto lhotecké hřiště nezůstane o víkendu ladem. V nedělním dopoledni se totiž na svém pažitu poměří starší přípravka s mužstvy Rokytnice a Borohrádku. Turnaj 3 týmů začíná v 9.00 hodin a hospůdka bude jako tradičně otevřena. Tak pojďte fandit lhoteckému potěru. Pozvánkou by mohly být i výsledky z minulého týdne, kdy jsme na prvním turnaji porazili 9:5 béčko Kostelce a 3:2 Vamberk. Pouze na pořadatelský tým Ohnišova jsme nestačili a prohráli s ním 3:6.
Lhotečtí fanoušci ani po úvodních dvou domácích porážkách na svůj tým nezanevřeli a přišli se v hojném počtu podívat i na souboj s lídrem soutěže a horkým kandidátem na I.B třídu - Javornicí. Bohužel v konečném zúčtování dopadl zápas katastrofálně. Hosté ukázali, že by mohli klidně hrát o třídu výš. Mezi vápny jsme se jim ještě dokázali jakž takž vyrovnat. Ale v území, kde se fotbal rozhoduje, kralovali Javorničtí. Jako první se mezi střelce zapsal Jakub Resl. Po půlhodině zvyšoval na 0:2 Adam Krejčí, který se v této sezoně trefil už posedmé! Takového útočníka my bohužel nemáme...A definitivní K.O. dal Lhotě těsně před odchodem do kabin Josef Kovaříček - 0:3. Majinká jiskřička naděje svitla lhoteckým v 57. minutě, kdy byl po druhé žluté vyloučen Jakub Kráčmer. Jenže omyl. Hosté i v deseti dokázali ještě dvakrát udeřit. O oba zářezy se postaral střídající rychlonožka Jan Bárta. Celkové zúčtování zní hrozivě: 0:5. Příští týden zajíždíme do Borohrádku, který se trápí podobně jako my a má jen o bod víc. Hoši, už by to chtělo bodovat!
  1. Javornice  59:13 41
  2. Přepychy 57:10 37
  3.  Deštné 43:24 34
  4. Zdelov 44:23 28
  5. Lukavice 42:37 25
  6. Černíkovice     30:32 22
  7. Borohrádek 37:35   21
  8. Ohnišov 28:27 18